Hledání rodiny

11. dubna 2011 v 0:19 | Enny |  Před odjezdem
Aneb jak to všechno začalo a začíná. :)
Jako au pair jsem chtěla vycestovat už na střední škole, ale nebyly finance. Příležitost by se totiž našla.
Tudíž k tomu dochází až teď. Tento týden si ještě musím zajít pro jistotu vyřídit pas, ať pak mám klidnou hlavu na ostatní věci.
Momentálně pracuji, takže když to sečteme kolem a kolem, nejdřívější odjezd jsem si v profilu zaškrtla na září. (původně tam byl říjen... :D Proč ta změna se dozvíte níže)
Procházením nabídek jsem strávila hodiny. Problémem totiž je, že je tam momentálně hodně lidí, co hledá holky na duben-květen. Ale Enny to nevzdává. :D Obeslala jsem pár rodin s tím, že mě zaujaly (APWorld vygeneruje pro rodinu informativní zprávu a rodina má pak možnost zhlédnout váš profil a dát vám obratem vědět zda má, či nemá zájem :)) Mno. Sečteno a podtrženo mi pozitivní ohlas poslaly dvě rodiny a já je tak mohla kontaktovat mailem.
Další dvě rodinky mě oslovily samy. Jedna z Irska a druhá kousek od Londýna. (a v moment, kdy píšu tenhle článek, přišla třetí nabídka... PUF?! :D)
Ta irská mi ihned poté, co jsem zaškrtla, že bych měla zájem i já o ně, poslala mail. Příjemně to překvapilo a řeknu vám, tak rychlou odezvu jsem fakt nečekala (já totiž teprve stačila rozjet mail, že jim písnu). :D:D:D Chopila jsem se příležitosti a obratem jim odpověděla. :) Zatím je to v té fázi, že se jdu vrhnout na další zprávičku pro ně a v průběhu týdne si zavoláme. Stačí už jen domluvit den. :)
A pokud hádáte, že změna z října na září je i kvůli nim, hádáte správně. Malej totiž nastupuje do školy. :D Mají ještě holčinu. Celá rodinka zatím vypadá sympaticky a cute. Momentálně mají au pair a snad budu mít možnost s ní pokecat, abych získala info i z té "druhé" strany. :)
Co se týče té druhé rodinky, je anglicko-česká a jejich mamča by ráda děti naučila česky. Taktéž kluk a holka. Chystám se napsat mail a dozvědět se více. Už z profilu vypdaj hodně fajn. :)
Pokud bych porovnávala zájem o rodiny...
Irská - 165 nabídek. Už je u nich vykřičník, že maj hodně na výběr. :D:D:D
Anglie - 3, což je dáno tím, že požadují au pairku z ČR a minimálně na rok. Co jsem tak koukala, hodně jich chce vyjet jen na prázdky. :)
Shrnutí?
  • s irskou rodinkou 1. probíhá aktivní komunikace
  • anglicko-české musím napsat
  • jedné anglické jsem psala mail dnes
  • čekám, jestli se na mail ozve irská rodinka 2, která projevila zájem vůbec jako první
Držte palce, prosím! :)
Enny
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.