12.-13.5.2012 - Dingle Peninsula

30. listopadu 2014 v 18:05 | Enny |  Cestopisně

It's AWESOME! Není třeba nic dodávat. Jen ty fotky.


Byla to spíš taková rychloakce. HD měl jet za jeho rodičema na víkend a zeptal se mě, jestli chci jet taky. Šly jsme tehdy s Alčou v pátek do kina, takže do Kerry se vyjíždělo v sobotu ráno. A musím říct, že už jen ta cesta tam stojí za to!
Jak jsem si myslela, že nestíhám "utírat sliny" v co. Connemara, kde jsme byly s mamkou, tak co.Kerry je úplně jiná liga. Zatím nejúžasnější část Irska, kterou jsem navštívila. Tehdy i tento rok. Rodiče HD žijí přímo na Dingle Peninsula, kousek od Inch beach, kousek od fotografy milované Slea Head, výhled z okna u nich doma je... wow. Vstávat s takovým výhledem každé ráno, nemám problém. :D


Vlevo hleď ze zahrady. :D


Mají farmu, takže jsme v sobotu večer šli s dětma kouknout na jehně a nakrmit ho. Bobek! :)


Každopádně, počasí nám přálo, bylo krásně, takže odpoledne po příjezdu jsme i s babi jeli na Inch beach. Sean a HD s Leah jezdili na kole a my s babi si udělaly procházku. Ta pláž je nádherná. Čistá, z obou stran obklopená horama, plná dun písku... :)Na zpáteční cestě mi HD z dálky ukazoval Lough Anscaul, jezero, ke kterému jsme se poté i vydali. :)
Tam vzadu uprostřed na fotce. :D

Babičku jsme předtím ještě zavezli domů, díťata se nasvačila a pokračovalo se. Anscaul už zblízka. :)


Byli jsme se Seanem aktivní a lezli výš a výš. :D Jinak bílé tečky na tom kopci jsou s největší pravděpodobností ovečky. :)
A už večerní pohled do okolí ze zahrady, kde jsme blbli s Seanem. :)


Na druhý den mě HD vzal na projížďku kolem. Částečně jsme projeli Slea Head Drive a zastavili v Connor Pass.Pohled na druhou stranu. Skellig Islands! :) Na tom větším se v tomto roce (2014) natáčelo nové Star Wars. :)


Proč by měl téct potok pod mostem, když může po něm, že? :D
Už se blížíme k Slea Head! :) Novej kámoš. :D A napravo od něj v pozadí ostrov, který nazývají "Dead Man", kvůli vzhledu. ;)


Slea Head. :)
Connor Pass, a dechberoucí výhled.
Toť vše z co. Kerry. Prozatím. :) Letos jsem Kerry navštívila znovu, ale to až později. :)
Nicméně, pokud se chytáte do Irska, snažte se tuhle oblast nevynechat! Ať už jako denní tour či výlet na pár dní... stojí to za to. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 13. dubna 2015 v 15:41 | Reagovat

Ahoj, založila jsem blog o mém životě jako au-pair v lodnýně, budu moc ráda když se podíváte! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.