24.3.2012 - Rock of Cashel

7. června 2015 v 13:30 | Enny |  Cestopisně

24.3.2012 jsem ještě dostala off, tudíž byl v plánu výlet k hradu Rock of Cashel, který se nachází v county Tipperary, v městečku Cashel, obviously.

Neobešlo se to bez obtíží, aneb když přehlédnete ukazatel a jedete si vesele po dálnici dál úplně jiným směrem. :D Ale tak půlhodinová zajížďka není zase nic tak strašného.
Když jsme se napojovaly na dálnici, svítilo krásně sluníčko, sice byl všude kolem takový divný opar, ale příjemná teplota. Když jsme dojely do Cashel, tak už zůstal jen ten opar. :D Sluníčko vykouklo sem tam, jinak bylo pod mrakem, což ale vůbec nevadilo. Parkoviště je pod hradem a pokud si správně pamatuji, je placené (jak jinak :D). Měly jsme trochu smůlu, jelikož hrad se zrovna renovoval, takže nebylo přístupné všechno, navíc lešení na fotkách taky není eňo ňůňo.
Po zaplacení vstupného se můžete trošku vzdělat při cca půlhodinovém dokumentu o historii hradu a pak si projít okolí hradu a dostupné vnitřní části.
Fotky opět řeknou více. :) (popř. wikipedia či Google :D)

Cestou k hradu, pohled na Cashel. A sluníčka alespoň na zahradě.

Rock of Cashel

Pohled na ruiny opatství. A opar.


Odpadlý mega kus.Ach, ty jejich kříže...Já pak v Cashel navštívila tuhle Folk Village. Je to jakoby muzeum. Můžete tam vidět, jak dříve lidi žili, jaké nástroje používali, jak to vypadalo a co se dělo při hladomoru etc. Mamka tam se mnou nešla, už ani nevím proč. Asi to není něco, kam bych si zašla znovu, ale na jednu návštěvu fajn. :)

Uvnitř Folk Village.Tak a dostáváme se k poslední části, krátce jsme se prošly i v Cashel, tak aspoň 3 fotky. :)


Wonkaaa. Mé nadšení mě trochu opustilo uvnitř. Normální obchůdek, kde si můžete namixovat bonbóny atd. Ale zmrzku měli dobrou, jako všude v Irsku. :D

A socha stojící u parkoviště - The Brú Ború Dancers

Další bude Kilkee.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Limonáda • Blowme.blog.cz Limonáda • Blowme.blog.cz | Web | 7. června 2015 v 13:55 | Reagovat

Tak to ti opravdu moc závidím, krásné fotky! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.