Dlouhá cesta do USA

13. února 2016 v 14:06 | Enny |  Zařizování
Ano, i přesto, že si ještě nejsem na 100% jistá, že se mi do toho vlastně ještě chce, jsem se přihlásila do programu au pair v USA.
Hip hip hurá. :D


Po nějakém tom uvažování jakou agenturu si vlastě vybrat, jsem se rozhodla pro Cultural Care s tím, že až o Vánocích pojedu domů, zajdu si na informační schůzku, která je povinná. Plánování je někdy hezká věc. :D Baruš totiž pak přišla s tím, že jde na informační schůzku tady v Dublinu, a že jim zkusí napsat, jestli bych mohla dorazit s ní.
A tak jsme 14.11.2015 vyrazily do Maynooth a následně autobusem do víru velkoměsta. :D Schůzka proběhla v jednom hotelu, celkem jsme tam byly tři zájemkyně. Paní nám pustila prezentaci, vyplnily jsme pár formulářů, a pak si nás po jedné brala na pohovor - pro mě a Barču to byl i test angličtiny. Nic složitého.
(Akorát menší upozornění pro případné zájemce hlásící se ze zahraničí - ujistěte se, že budete vedeni pod ČESKOU pobočkou. Jsou celkem dost mastné rozdíly v poplatku agentuře, i když je to jedna a ta samá. :D)
V následujícím týdnu mi z české pobočky poslali odkaz k vytvoření online profilu, psycho test, a informace, co a jak dál a na mně už bylo jen vypracovat přihlášku. To má třeba CC fajn, že celá přihláška je online. Reference můžete také zaslat online, žádné papírování. Teda krom potvrzení od doktora, které ale není k dokončení přihlášky třeba, může se dodat později. Což je výhodné hlavně pro nás, co žijeme v zahraničí. :D
Každopádně... Enny byla líná a dokončení přihlášky mi trvalo celkem dobu. Úlevou mi budiž, že případný odjezd plánuju až v říjnu, tudíž žádný spěch. :) Z agentury mi ale několikrát volali, jak na tom jsem, jestli všemu rozumím, co popřípadě vylepšit, či co mi zbývá etc.
Po odeslání přihlášky agentuře vlastně čekáte jen na to, až ověří reference. V mém případě jim to trvalo skoro dva týdny a česká strana mě schválila 5.2., americká pak zpřístupnila můj profil 9.2.2016 - aneb ano, už jsem ve fázi MATCHING.
Od 10.2. už mám na profilu první rodinu, ale k tomu už snad napíšu jiný článek.
Mám z toho pořád smíšené pocity.
Když mi přišel mail s první rodinou, trochu ve mně hrklo, že to jde rychleji, než jsem očekávala, vzhledem k datu mého odjezdu a mé nerozhodnosti, jestli jet nebo ne. :D
Uvidíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marketa Marketa | Web | 22. února 2016 v 2:03 | Reagovat

No, ja myslim, ze urcite dobra zkusenost. :) Mozna to v budoucnu taky vyzkousim. Kazdopadne hodne stesti! :)

2 Hope Hope | Web | 13. března 2016 v 0:22 | Reagovat

to si tak jednou po půl roce zamířím k tobě na blog :-D upřímně ti USA závidím...taky jsem chtěla, jenže nemám řidičák a na konci srpna už budu na aupair v US stará, takže zůstanu v Anglii =o)
každopádně věřím, že najdeš skvělou rodinku a že tohle bude krok tím správným směrem =o) (novější články jsem taky četla, ale na komentování jsem too lazy ;o) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.